Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye adamış, dünya üzerinde belli alanlarda ülkemizi söz gelişi etmesiyle öne çıhun bir Marifet âdemı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak safi başına öne çıhun en yüce oranda ilaç sineerik patentinin kazı sahibidir. Bu zamana derece yapmış oldukları buluşlar ve ilaç bölümünde çoğu yüce adımlarıyla öne çıhun Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çhileışmak istediği alanı genişletmek isteyen Alkoçlar, tutarlığı Metehan Yeşil ile müşterek kurmuş oldukları Ar-Ge isimli programın umumi başkanıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na bakılırsa insanoğlunun haber nişanarcığının nezdinde farklı etkenleri birleştirerek artırma çhileışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak dizgesel bir yapay zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Salt Ar-Ge projesiyle yetinmek istemeyen mebdearı manaında ülkesini ruzuşeb söz gelişi eden Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı patent mebdevuruları ile de meşhurdur. 143 adet mebdevurulmuş ve 280’den fazla beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların nezdinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT doğrusu müstacel gelişen olaylarda hızlı sonuç hileınmasını sağlayıcı testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş çakerübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Marifet Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu bilim insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle müşterek gene bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Vadiında imdi sağlıklı bir mütehassıs olmasıyla müşterek kimsenin nüans edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda yüce bir öneme iye olan Alkoçlar, Dünya çapında arsa edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk el sürülen flavonol glikozit esaslı geçmek üzere antiviral dahişenin mucididir. Bunun izinını ise T.C Gıda, Kültür ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu dahişke tam olarak 21 pare de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise yaratma beyninde en çok patent mebdevurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Marifet âdemı Ödülü’’ kendisine mevdutir.
Yaptığı çhileışmalarla beşeriyet evveliyatına faydasını hiç az etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı bünyesı yardımıyla körpe işçiliklere her yıl imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü gerilar elde etse dahi katiyen çhileışmalarından vazgeçmemiş ruzuşeb olarak kendisini Marifet dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle kanser terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez müşterek geçmek üzere iyileştirme yuğrunda geliştirdiği dahişkeleri keşfederek beşeriyet evveliyatına yüce bir muavenetı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde sert bilinmese de bazı maliyetli molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek sundurmak gerekirse PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen daha meşakkatlilü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının değeri ise takribî olarak 3 Milyon Dolardır. Salt malum şeylerin üzerinde çhileışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çhileışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çhileışmalarla Sierra Leone isimli devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ isimli yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde kâin birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu işte de muvaffakiyetlı olmuşdolaşma. Tek kötü (üst hüküm) özelliği bulunmayan bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de daha sonra ise 25’e benzeyen ülkede izinı alınmıştır. Cümle çhileışmalarına tam odak çhileışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten de muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar yalnız Ar-Ge projesiyle ülkemizde daha çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde de birhayli şirketin şirket ve müessis kadrosunda arsa almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isimli ilaç şirketinin Hissedar Sahibi ve Teknolojiden sorumlu başkanıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve yatırım vasıtayla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden sorumlu başkanıdır.
Kuzey Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Başkan çelteksıdır.
Belçika’da kâin HC Pharma isimli bir Eczanenin Patronaj Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve geliştirdiği onlarca dahişkenin nezdinde insanoğluna yarayacak işçilikler üretmeyi ihmal etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna müteveccih geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA isimli formülasyonu vardır. Özellikle günce hayatta üstıkların geçmesi sinein belli bir bugünı beklesek dahi bazıları kalıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem de sineerisinden amelî bir şekilde iyileştirme edebilmek sinein bu kullanılıyor. Hassaten tensel işçiliklev bozukluğunu da iyileştirme geçirmek sinein kullanılmaktadır. Salt bununla kalmamış felakete karşı mukavemetli ve meşakkatlilü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere iye olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isimli patent mebdevurularının 2000 adetine benzeyenın kazı sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı işçilikleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet başüstüne. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çhileışsalar da Alkoçlar her bugün kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı konularda hala kanuni haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını nedeniyle uzun mevkut kapanmalara ve içtimai hayattan uzak zaruri aşiyan istirahatlarine sunulan kalan dünya toplumlarında birhayli alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir hüküm kazanmış durumda.

Mevzuyla ilişkin görüşünü bildirme eden Spektral Holding Patronaj Oturmuş Eşbaşkanı Erdal Can Alkoçlar bu devir ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı zaruri olarak artması özellikle kişisel enformatik ve teknolojik alet inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce lüzum ilaç, lüzum mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, imdi ilişkin sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz adına bünyelabilecek en yakın katkı, inovasyonu umumi anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz yardımıyla son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç bölümünün önde mevrut adı olarak öne çıkmaktadır. Marifet âdemı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine yüce miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Kuzey Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna misil çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz adına da yüce gelişmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Mevduat Ar-Ge Şirketinin müessis tutarlığıdır ve aynı zamanda başkanıdır. Ülkemizde arsa alan özge bilim adamlarından daha çok öne çıkmasının sebebi ise çok yüce bir oranda farmasötik dahihandan patentinin kazı sahibi olması ve mebdevurusunu ilk yaratıcı kişi olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı duhulimler ve bulduğu molekülleri umumi olarak insanlığın esas fakatçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle kanser alanında çhileışmalarını ruzuşeb genişleterek ruzuşeb faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birhayli misil Türkiye Yılın Marifet âdemı ödülüne layık görülmüştür. Salt ülkemizde değil habitat dışında doğrusu global anlamda da birhayli ödülleri alarak bulduğu farklı devaların karşılığını almıştır. Ortağı olan Metehan Yeşil ile müşterek körpe işçiliklere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çhileışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz sinein yararlı olmasını düşündüğü devalarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı işçilike yarayacak devaları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan üzere bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon üzere kavramlar birhayli farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken misil faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye mebdeladı.

Ülkemizde çalışma gösteren ve bu alanda çhileışmaları kâin Spektral Mevduat Bankası Eş Başkanı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ilhak kırat yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik alanındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok benzeyen zamanda ülkenin doğusunda arsa alan bir kızıl sahası ile müşterek mebdelatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki bedel değişçilikikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir yatırım aracı olarak kalmasını sağlamanın yolunun mıhlı kırat veya miktara iye “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Mevduat Bankası Başkan Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Kategori’a bağımlı uyuşturucu ruhsatları ile sağlanabileceğine özen çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Kategori uyuşturucu ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak kanuni ast bünyesı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilişkin de haber veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni pay modülü(staking) projemize sürekliî güvence olarak işçiliktiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit pres izinını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 sayılı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon avro değerinde bir yol güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Ifade No.kez ve 18.06.2020 neşriyat tarihi ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası geçmek üzere iki sınai hammadde uyuşturucu sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten yapılan yazgılı açıklamada konseptlerine arsa maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sağlıklı Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye yüce ilhak kırat sağlama potansiyeline iye olduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve ses yalıtımı vacip olan alanlarda kullanılacak olan gereç olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Kurumını gerçekleştirdiğimiz pomza uyuşturucu sahasının ise tabii gereç bünyesındaki açıkluklar yardımıyla yüksek derecede ısı ve ses yalıtımı özelliklerine iye. Bu özelliği yardımıyla kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan yüksek oranlarda izolasyon sağlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi bölüt sunu planları olduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili uyuşturucu sahalarının tutarlı vadede CRIRSCO kriterlerine yönlü rezerv saptama raporları düzenlenerek bölüt sunuı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada arsa alan inceliklara bakılırsa üste, TBY Holding geçen kamer İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Esenlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, geçen günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar