Güneş Burcu Neden Önemlidir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve özge gök kubbe cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyen bir gök kubbe ilim dalıdır. Bu ilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın evetşamlarına yön veren bir mesafeç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çhileışmalarında, çeşitli gök kubbe cisimlerinin insanoğluın nefis özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar ekseri Burç Yorumları adı şeşnda bünyelır.

  • Astrologlar, doğum tarihleri, doğum saatleri ve doğum bölgeleri kabil ferdî detayları kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında akıllıca adımları atmaları midein tavsiyelerde bulunur ve şekil gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini özümleme fail ayin burçları ve doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak durum hileır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Tevellüt hariktalrında farklı alanları özümleme fail evlerdir.
Ayın Burçları Ayın yıl içinde hangi burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan halka şeklinde bir gök kubbe haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanoğluın hayatlarına yön veren bir disiplindir. Bugün bile insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine kebir nispet göstermektedirler. Bununla baş başa astrolojinin uygulanması ve tasarrufı dair sınırlı görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri namına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseri doğum haritası yorumlamak, nefis analizi ika etmek, aşk ve rabıta astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, dirimlik astrolojisi kabil konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin hayatındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne denli başarılı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Tevellüt haritası yorumlamak, astrologların en baş görevlerinden biridir. Kişinin doğum tarihine, saatine ve namına bakarak hazırlanan doğum haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları değerlendirme ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin katiyen bir doğacak tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kabil başarılı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı olduğunun altını özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji üzerine elan okkalı fen sahibi tutulmak istiyorsanız, birhayli terimle hakkındalaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin midein Astroloji Terminolojisi’ni ayyaşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve doğum haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi midein kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan yıldız grupları olarak görülür. Burçlar, bir doğum tarihine bakarak belirlenir ve birhayli kişiye bakarak nefis ve gelecekteki olaylar üzerine fen verebilir.

  2. Aslan Burcu: çoğu kez 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlar midein kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cömert ve özgüvenli nefis özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay Burcu: Tevellüt haritasında Ay’ın olduğu burçdolaşma. Ay burcu, bir kişinin hissî yönden elbette hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı kabil evetşyalnız şekline sim paha.

Burç yorumlaması üzerine çok okkalı fen sahibi tutulmak midein, astroloji terminolojisine aşina tutulmak önemlidir.

Had Mazmunı
Tevellüt haritası Bir kişinin doğum çabucak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Tevellüt çabucak yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini ifade etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi üzerine fen verir.
Natal harita Tevellüt hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin hayatındaki olaylar ve nefis özellikleri ile ilgili ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde deprem ederken bir ayrıksı gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin hayatındaki etkilere sim edebilir.
Retrolar Bir gezegenin yönünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değemekimlere sim edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak bir zaman çaba gerektirse de, akıllıca bir şekilde kullanıldığında, nefis analizi, doğacak tahmini ve elan dayanıklı çok sermaye üzerine fen tesviye dair az çok değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan