Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza daimî giriş karşılayıcı ve kovuşturulma fail biriyseniz, örneğin 2 sıra önce baktığınızda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çkırmızıındığını sabitleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çkırmızıındı demeden önce son bir denetleme de arkadaş, kardeş ya da hesabı kovuşturulma fail yakınlarımızdan denetleme sağlamlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere kovuşturulma etmiş olduğu kişgelecek gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat ekseriyetle kullanıcı adınızı değsoruntirmektedir, saldırganların sizin hesabınız kucakin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çkırmızıışın.
Instagram Hesabı Ne Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çkırmızıındı ise bunun esaslıca sebepleri şunlardır:

E-mail adresinize mevrut ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz naylon e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran naylon maillerdir. Titiz bakıldığında web adres kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde arz kayran linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çkırmızıınabilir.
Uymaçi arttırmak kucakin kullanılan web siteleri ya da mobil icraat. Bu web siteleri ve icraat ekseriyetle Instagram irtibatsı istediği kucakin şifrenizi kırmızıırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir nüfus şifrenizi çgirmek kucakin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çkırmızıınan bir müşterimize sataşkan “DM” ile ulaşıp, kovuşturulmaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun kucakin de şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişgüzel farklı metotlarla kandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “kovuşturulmaçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çkırmızıınan Instagram Hesabı Ne Mazi Karşıır?
Instagram hesabı çkırmızıınan ya da hacklenen zevat kucakin ne günah ki çok şu denli yöntem bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok şu denli hamil sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çkırmızıındı” diyerek esasta değişik kişilerin hesabını çalmaya çkırmızıışan kişilerin olması.

1.Sistem: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama irtibatsı almaya çkırmızıışın. Eğer şifre sıfırlama irtibatsı gelirse derhal şifreyi değsoruntirin ve sadece arkası sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneyim ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Sistem: Instagram hesabınız çkırmızıındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram durum şifreniz değsoruntiğinde veya kullanıcı adınız değsoruntiğinde elektronik posta hesabınıza değişiklik bildirimi kırmızıırsınız. Instagram hesabını çkayran saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten değsoruntirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emniyetli olduğunuz maillerde “kullanıcı adı değsoruntirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değsoruntiren sen değilsen, hesabını güvene kırmızı” ya da bazı “değsorunikliği geri kırmızı” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında rağmenıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız ama ekseriyetle saldırganlar elektronik posta adresini değsoruntirdiği kucakin sizde bu görüntülük çıkmaz ve direk olarak “asayiş kodu kırmızı” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?