Tilki SEO

SEO (Search Engine Optimization) ve SEM (Search Engine Marketing), dijital pazarlama dünyasında sıkça kullanılan iki nosyon. Fakat bu iki nosyon mevzuya bilge olmayanlar açısından birbirine karıştırılabiliyor.

Özellikle online allıkışdataş firmaları ve internetten satış karşılayıcı e-ticaret siteleri sinein eleştiri olan bu iki nosyon, yeni kitlelere erişebilmek ve pazarda öne çıkabilmek hesabına önemlidir. Her iki nosyon da web sitelerinin taharri motorlarındaki görünürlüğünü pozitifrmaya yardımcı evet, ama aralarında çeşitli farklar bulunur.

Bu nedenle bu makaslamakmızda saat saat birbirine karıştırılabilen SEO ve SEM arasındaki farkları anlatacağız. Öncelikle SEM teriminı bir zaman elan hevesliçalım ve beraber inceleyelim.

SEM: Taharri Motoru Pazarlaması

SEM (Search Engine Marketing) ya da Türki olarak Taharri Motoru Pazarlaması, markaların taharri motorları üzerinde elan görünür ve elan ulaşılabilir olması sinein yapılan çallıkışmalara denir.

Taharri motoru reklamcılığı olarak da tanımlanan SEM, taharri motorlarında ücretli reklam çalımı gerçekleştirilerek web sitelerinde trafik peşışı çalışmalemlerinin bütününe denir. En popüler ve pıtrak kullanılan SEM aracı ise Google Ads’dir.

Bellik bilinirliğini ve bellik değerini pozitifrmaya müteveccih bir çallıkışma olan SEM, jüpiter kitlesini imar etmek açısından da nispeten önemlidir. Başkaca SEM çallıkışmaları ile trafiğinizi entelekt arttırma şansı yakalayabilirsiniz.

Taharri Motoru Optimizasyonu olarak da malum SEO çallıkışmaları ise SEM’in aksine ücretsiz çallıkışmalardır. SEM belli başlı bir bütçe sinein maruz reklamları kapsarken SEO çallıkışmaları belli başlı anahtar kelimelerde kalıcı bir yükseliş elde eylemek sinein yapılan çallıkışmalardır. Gelin, bu katlaştırmayı bir zaman elan hevesliçalım.

SEM ile SEO Arasındaki Farklar

Öncelikli olarak SEO ve SEM çallıkışmaları arasındaki üstelik; fevkda da belirttiğimiz üzere SEM’in belirli bir ücret katlığında, SEO’nun ise sineerik üretim maliyetleri hariç ücretsiz şekilde bünyelabilmesidir. Kısaca SEO sinein en özellikle içeriği üretirken harcanan maliyet haricinde başarım göstermesi sinein yeni bir ödeme bünyelmaz.

Bunun haricinde bir önemli üstelik da hızdır. SEM çallıkışmalarında sonucu elan hızlı şekilde elde edersiniz ve trafiğinizi kısa süre içerisinde pozitifrabilirsiniz. Bunun aksine SEO çallıkışmaları ise uzun soluklu çallıkışmalardır. SEO çallıkışmaları yaparken uzun vadeli şekilde düşünmeli ve sitenizdeki iyileştirmeleri etap etap yapmalkaloriız.

Bu iki dijital pazarlama nosyonı arasındaki bir öbür önemli üstelik da doğallıktır. SEM çallıkışmaları ücretli reklam çallıkışmaları başüstüneğu sinein doğallığa odaklanmaz, hızlı sonuç almaya odaklanır. Fakat SEO çallıkışmalarında bu keyfiyet farklıdır. SEO çallıkışmaları elan katıksız icraatı kapsar ve sitenize elan uzvi bir trafik rahatışı sağlar.

Bu iki nosyon, sineerik itibarıyla da ayrımlılık gösterir. SEO çallıkışmalarındaki sineerikler kullanıcı deneyimini pozitifrmaya ve kullanıcıların Google sorgularını vermeye yöneliktir. Kısaca elan çok kullanıcı faydasına odaklıdır. SEM çallıkışmalarında ise uğur elan ticari başüstüneğu sinein sineerikler SEO çallıkışmalarındaki kabilinden olmayabilir.

Fakat bu buyurmak bileğildir ki SEM sineerikleri kalitesizdir. Sadece iki nosyon arasındaki sineerik konseptleri ve odaklar farklıdır. Başkaca belirtmekte yarar var: Bu iki kavramdan biri diğerinden elan eksiksiz ya da elan üstün bileğildir. Markaların pazarlama stratejilerine ve gereksinimlerine bakarak ikisinden bile faydalanılabilir.
Tasarmızın burada sonuna geliyoruz, fakat okumaya devam eylemek istiyorsanız Pandemi Sürecinde Değişen Tüketici Davranışları: Dijital Inkılapün Yükselişi makaslamakmıza geçebilirsiniz.

https://tilkiseo.com/